Grafika: bieg

 

Czwarta edycja charytatywnej imprezy sportowej skierowanej do wszystkich mieszkańców miasta Grudziądza i okolic która objęta jest Patronatem Prezydenta Miasta Grudziądza. Jest to impreza dla wszystkich którzy mają ochotę szerzyć idee przeciwdziałania przemocy wobec dzieci poprzez wspólne bieganie, wysiłek i zabawę. Bieg organizowany jest przez Grudziądzkie Towarzystwo Pomocy Dziecku i Rodzinie HOMINI we współpracy z Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego oraz z pomocą Grudziądzkiej Akademii Biegania. Wydarzenie ma na celu promowanie aktywnego spędzania czasu wspólnie z rodziną, ukazywania alternatywnych form spędzania czasu dzieciom i młodzieży. Ponadto corocznym celem imprezy jest poruszanie problemu przemocy wobec dzieci, w szczególności w zakresie jej przeciwdziałania oraz niesienia pomocy w sytuacjach kryzysowych. Podczas biegu jak i po nim na terenie Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego będzie odbywać się festyn rodzinny podczas którego przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz występ artystyczny. Uczestniczy skorzystają z poczęstunku, przewidziane są też woda. Na miejscu będą również znajdować się punkty informacyjne gdzie każdy będzie mógł uzyskać informacje o ofercie pomocowej skierowanej dla dzieci i rodzin oferowanej przez Poradnię Rodzinną, Placówki Wsparcia Dziennego oraz Ośrodek Profilaktyki Uzależnień Dzieci i Młodzieży.

Impreza odbędzie się 22 września 2018r., rejestracja droga elektroniczną na eleptronicznezapisy.pl i w dniu biegu czynna od godziny 8:30, a do 10:00 będzie można odbierać pakiety startowe w ramach których ja co roku przewidujemy mi. pamiątkowe koszulki biegowe. Bieg rozpocznie się o 10:30, uczestnicy przebiegną  ulicami Grudziądza, na Rynku miasta przewidziany jest postój i odśpiewanie corocznej piosenki biegu. Przewidujemy również dla wszystkich niezarejestrowanych uczestników którzy chcą wesprzeć nasz bieg rundę honorową. Koszt uczestnictwa w biegu dorośli 25zł ,dzieci i młodzież do 18rż. bezpłatnie.

Po biegu zapraszamy na festyn rodzinny z licznymi atrakcjami. Dla wszystkich zarejestrowanych uczestników którzy otrzymają numery startowe po ukończonym biegu będzie czekał pamiątkowy medal.

Jak co roku serdecznie zapraszamy biegaczy, przedstawicieli szkół, instytucji, rodziców i wszystkich tych którzy chcą wziąć udział w naszej imprezie!!