Placówkę Socjalizacyjną  przy ul. Mikołaja z Ryńska 8 tworzą trzy dziesięcioosobowe grupy o systemie rodzinkowym. To tak jakby trzy oddzielne mieszkania, przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 lat do czasu usamodzielnienia. Każde mieszkanie wyposażone jest w kuchnię, pokoje 1,2 i 3 osobowe, salon i łazienkę.

Opiekę nad dziećmi sprawują tu ciocie i wujkowie pod czujnym okiem cioci Dyrektor i cioci koordynator. Wychowawcy starają się przekazywać dzieciom swoje talenty, a jest ich nie mało. Mieszkańcy naszego domu uczą się śpiewu, tańca i gry na różnych instrumentach, rozwijają swoje zdolności plastyczne i aktywnie uczestniczą w zajęciach sportowych. Dzieci z przyjemnością spędzają, też czas w kuchni przygotowując pyszne posiłki i piekąc ciasta. Codzienność nie odbiega tu od życia w innych domach, po powrocie ze szkoły dzieci mają, też swoje obowiązki, czyli odrabiają lekcje, spędzają wspólnie czas i chodzą na zakupy.

W naszym domu staramy się zapewnić dzieciom intymności i oparcie, co warunkuje rozwinięciem osobistej sfery życia, stabilizację i dobrą perspektywę na przyszłość.