PORADNICTWO I KONSULTACJE – są to zazwyczaj jednorazowe porady, wskazówki, informacje, zalecenia, konsultacje, psychologiczne, pedagogiczne, prawne lub socjalne.

Świadczymy także usługi na rzecz specjalistycznego poradnictwa dla dzieci ofiar przemocy, w tym seksualnej. Wszystkie te zadania realizowane są przez wykwalifikowaną kadrę specjalistyczną z wieloletnim doświadczeniem i stażem pracy z dzieckiem i rodziną, nieustannie doskonalącą swoje kwalifikacje podczas studiów podyplomowych, szkoleń, kursów organizowanych przez Centrum oraz instytucje zewnętrzne jak np. Fundacja Dzieci Niczyje w Warszawie. Z roku na rok zauważa się rosnące zapotrzebowanie mieszkańców Grudziądza na w/w usługi, a także ich zainteresowanie systematycznie poszerzającą się ofertą Centrum, kierowaną do rodzin i dzieci. 

Rodziny mogą zgłaszać się same, na wniosek kuratorów sądowych, pedagogów szkół i komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Poradnia realizuje też zalecenia wynikające z postanowienia Sądu o objęciu rodziny lub dzieci oddziaływaniami terapeutycznymi.

PORADNICTWO I KONSULTACJE - są to zazwyczaj jednorazowe porady, wskazówki, informacje, zalecenia, konsultacje, psychologiczne, pedagogiczne lub socjalne. Oferta skierowana jest do rodzin poszukujących krótkotrwałej, raczej jednorazowej porady w celu złagodzenia sytuacji kryzysowej lub potrzebujących informacji na temat rozwoju i wychowania dzieci, także w okresie adolescencji. Szczególnym rodzajem pomocy socjalnej jest udzielanie informacji o formach pomocy socjalnej, wskazówki przy sporządzaniu pism i wniosków urzędowych.

TERAPIA - Usługi wykonuje wykwalifikowana kadra psychologów, biegłych sądowych. Poradnia realizuje zalecenia Sądu wynikające z postanowienia o objęciu rodziny bądź dziecka oddziaływaniami terapeutycznymi ponadto realizowane są oddziaływania terapeutyczne na wniosek  osób pragnących skorzystać z usług poradni. Powyższą formą oddziaływań objęte są rodziny kierowane przez kuratorów rodzinnych, pedagogów szkolnych.

WARSZTATY DLA RODZICÓW – rodzice dzieci mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach warsztatowych "Szkoła dla rodziców" oraz "Bez klapsa. Jak z  miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice.",które odbywają się na terenie CPDiPR. W czasie zajęć są wykorzystywane aktywne formy pracy oraz osobiste doświadczenie uczestników.

OPIEKUN DZIECKA - OFIARY PRZESTĘPSTWA - usługa skierowana jest do mieszkańców miasta oraz wychowanków Centrum, a jej celem jest wsparcie pomoc rodzicom (opiekunom) dzieci - ofiar przemocy, dostarczenie im wiedzy w zakresie istniejących przepisów i procedur prawnych, kompetencji policji, prokuratury i sądu, możliwości pomocy terapeutycznej dzieciom, a także przygotowanie dziecka i rodziny do uczestnictwa
w procedurze przesłuchania oraz ewentualne towarzyszenie im w procesach sadowych.

Usługi świadczone są przez certyfikowanych profesjonalistów przygotowanych przez Fundację Dzieci Niczyje (aktualnie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę). 

PRZYJAZNY POKÓJ PRZESŁUCHAŃ – profesjonalny pokój przesłuchań  posiada certyfikat Fundacji Dzieci Niczyje i Ministerstwa Sprawiedliwości, jest  to miejsce spełniające określone standardy i wyposażone w nowoczesne narzędzia diagnostyczne.

NADZÓR NAD KONTAKTAMI – z oferty Centrum korzysta Sąd Rejonowy w Grudziądzu kierując do naszej placówki osoby wymagające nadzorowanych kontaktów z dziećmi. Usługa realizowana jest na podstawie postanowienia sądu w sytuacji braku możliwości porozumienia się stron (rodziców) co do kontaktów z małoletnimi dziećmi.   

 

 

Poradnia Rodzinna

funkcjonująca w ramach

Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego

ul. Śniadeckich 6a

86-300 Grudziądz

tel.: 56 463 05 60

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

rejestracja w godzinach: 7.30 - 15.30